«Ақмола облысы Білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жалтыр аулының №1 жалпы білім беретін мектебі»  коммуналдық мемлекеттіқ мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа №1 села Жалтыр отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

Инстаграм

https://instagram.com/dzhaltshkola1ru?igshid=1rjl4ru5y6cba

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

05.02.2018

Тақырыбы: Саяхат

Мектебі:

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: 

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.1.1. Оқушыларды көргеніне, естігеніне хабарлама жасауға үйрету,

саяхат жасаудың түрлерімен таныстыру.

1.1.2.1. Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, сұрақтар мен мысалдар  арқылы оқушылардың белсенділігін арттыру,

сөздік қорын дамыту 1.2.1.1. Оқушылардың білім, білік дағдыларын

дамыту,грамматикалық білімдерін, оқу, аудару, сөйлем құрау қабілеттерін

дамыту.

1.4.1.1.Суретте берілген

заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постерлер жасау.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен

жұмыс істеу арқылы  пәнге қызығушылығы

артады

Оқушылардың басым бөлігі:

Өткен тақырыппен

байланыстырады;-Оқушының жеке ой- пікірінің құндылығы артады.

Кейбір оқушылар:

Басқа да түстер қатарын атай

алады,оларды өмірлік жағдайатта еркін қолдана алады.

                                                                     

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

МК) Ал, балалар, бүгінгі көңіл

күйіміз жақсы екен, ендіше үй тапсырмасын тексеремін. Үй жұмысы қандай?

·        

Қазақ әліпбиінде неше әріп

бар?

·        

Қанша дыбыс бар?

·        

Қазақ тіліне тән қанша  дыбыс бар?

 

 

 

 

Сабақтың ортасы (6-40 минут)

(МК,Ұ) 

Табиғатқа саяхат

Табиғат құбылыстарын атаңдар.

- Күннің маңызы қандай?

- Ауаның температурасын қандай

құралмен өлшейді?

- Қар жылдың қай мезгілінде

жауады?

- Жеміс жидек қашан піседі?

- Көктем айларын ата.

- Жаз айларын ата.

- Айналадағы дүниеде неше тұс

бар?

- Жылдың 4 мезгілін ата

- Табиғат заттарына ұқсайтын

адам жасаған қандай заттарды білесің?

● Берілген ауа райы белгілерін

сөзбен айтып түсіндіріңдер

● Ауаның, судың қасиеттерін

жазыңдар

Ауа, су

- Табиғаттағы су неше күйде

болады?

- Жауын – шашын түрлерін

атаңдар.

- Көлдер қандай болады?

- Жел дегеніміз не? (жер

бетіндегі ауаның бір жерден екінші жерге ауысуын жел дейміз)

- Жауын-шашынның түрлері

- Қысым, бұлттылық,

температура, жауын – шашын нені қалыптастырады? Ауа райын, жауынды, желді

- Желдің күші мен бағытын

анықтайтын құрал. Термометр, тұсбағар, желбағар

- Бұлттың түрлерін ата.

(шарбы, будақ, қабат)

Құстар әлеміне саяхат

1. Жабайы құстарды атаңдар

2. Үй құстарын атаңдар

3. Су бетін сызып,

Ақ құман жүр жүзіп.

4. Ең суыққа төзімді құс? Қаз

● Әріптен сөз құрастыру

Қ А Қ У

Р А Н Ы Қ

Ұ Л Б Л Ұ Б

Қ Л О Ы Д А Т Қ

Оқулық

Аудидиск:

1.4.1; 1.4.4;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

( 41-45мин)

Дәптермен жұмыс.    Суретпен жұмыс.

« Суреттер көрмесі

» Екі топқа постерлер беріледі. Берілген постердегі суреттердің

атауларын оқушылар жазады. Тақтаға шығып қорғайды.

1 тапсырма: Сөздердің дұрыс

аудармасын тап.

 2 тапсырма: Сөз тіркестер құрастыр./рөльдік ойын/

1.Кітапты ұқыпты,таза ұстау

керек.Өздеріңнен кейін оны көптеген балалар оқитынын есіңнен шығарма.

№1Жұмыс дәптері

Қосымша

ақпарат

Төмендегі бөлікті сабағыңыз

туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы

сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері

қаншалықты тиімді болды?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?             

1.                                           2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.     

                           2.

Просмотров: 294


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст